מהו HD-CVI?

מצלמות DAHUA HD CVI

HD-CVI הנו פתרון חדש לשידור מצלמות אבטחה באיכות HD למרחקים ארוכים

כשכל העולם עובר מאיכות המצלמות הסטנדרטית לאיכות גבוהה HD, כיצד ניתן להבטיח כי גם מצלמות האבטחה יעברו לטכנולוגייה החדשה אך גם יהיה ניתן לעמוד בעלויות החדשות?

חברת Dahua העולמית הציגה כנראה את הפתרון הטוב ביותר כיום – טכנולוגיית ה High Definition Composite Video Interface – HDCVI, טכנולוגיית ה HDCVI הנה פתרון יחודי מחברת Dahua, והוא הינו תקן שידור וידאו HD אנלוגי על גבי כבל קואקסיאלי – המאפשר שידור HD למרחקים ארוכים בעלות נמוכה יותר על מנת לעמוד בדרישה להתקנות מורכבות וגדולות ושידרוג מערכות קיימות ללא החלפת התשתית הקיימת.

מערכות אנלוגיות, המבוססות על כבלים קואקסיאליים, עדיין שולטות בשוק אבטחת הווידאו של היום – כיום קיימות מעל לכ 400 מיליון מצלמות אבטחה אנלוגיות פעילות בשימוש נרחב ברחבי העולם. הביקוש לאיכות צילום גבוהה ממשתמשי הקצה גדל ללא ספק.

עם זאת,הצורך לשנות את הכבלים למערכת HD עלול לגרום לעלויות תפעול גבוהות יותר. ללא החלפת הכבלים לחדשים או שינוי למצלמות IP, טכנולוגיית ה HDCVI היא האפשרות המשתלמת לשדרוג מערכות קיימות מאיכות סטנדרטית לאיכות גבוהה (HD), ומציעה את האפשרות להעברת תשתית ארוכה יותר באמצעות כבל קואקסיאלי ובסופו של דבר לעלויות כוללת נמוכות יותר.

מהו HDCVI ?

HDCVI הינו פתרון עבור מערכות אבטחה באיכות גבוהה (מגה פיקסל), הכולל שידור למרחקים ארוכים בעלות נמוכה יותר. באמצעות טכנולוגיות אפנון חדשות, הטכנולוגיה מאפשרת להימנע מבעיות הצלבה ב CVBS, ומאפשרת בהירות נפרדת לחלוטין, אות, גוון ו baseband המשפר עוד יותר את איכות וידאו.

פתרון HDCVI משלב מצלמות אבטחה ומערכת הקלטה DVR. המערכת בנויה טופולוגיית כוכב – ה DVR משמש כצומת ל P2P למצלמה. הטכנולוגיה מציעה שני מפרטי איכות 1080P – 1920X1080 וכן איכות 720P 1280X720
בנוסף,טכנולוגית תכונות ופיצוי אוטומטי מוגנת פטנט (ASC) , אשר מונע עיוות אות נמוך לאורך שידורים למרחקים ארוכים.

שידור למרחקים ארוכים

העברת נתונים מעל 500 מטר על גבי כבלים קואקסיאליים אפשרי בהחלט, הכל תלוי בסוג הכבל שנבחר. כבלים 75-3 ו75-5 מומלצים לשידורים עד למרחק של 500 מטר, כבל 75-5 ומעלה מאפשר שידור תמונה ונתונים למרחק של 500 מטר. שימוש במחברים איכותיים והעברת תשיתית נקייה ללא הפרעות עלולה גם להשפיע גם על מרחק השידור.

3 שידורים בכבל אחד

HDCVI מרוכב מוידאו, אודיו ואותות בקרה. הטכנולוגייה מאפשרת להעביר 3 נתונים שונים על כבל קואקסיאלי אחד, על מנת לפשט את ההתקנה ולחסוך בתשתיות.
העברת מידע דו כיוונית למצלמות אבטחה מאפשרת תמיכה בפקודות שליטה כגון: פוקוס מצלמה, בקרת PTZ, שליטה על תכונות המצלמה – (מהירות צמצמם, AGC, WDR וכו'), אזעקה בזמן אמת, וכו'

HDCVI ערכת שבבים

ערכת שבבי Dahua HDCVI מורכבת משבב משדר (TX) ושבב קבלה (RX), המיועדים למצלמות HDCVI ומערכות הקלטה DVR, בהתאמה. שבבים אלו יכולים להיות גם להיות מיושמים למשדרי סיבים אופטיים ,מפצלים ומטריצות.

ממשקי שבב TX הם ממשק וידאו דיגיטלי BT1120/BT656 , I2S ממשק אודיו, וממשק תצורת I2C, שהם כולם מוצרים סטנדרטים תעשייתים בתחום התקשורת. השילוב הזה מאפשר שימוש בגוון נוסף של ממשקים סטנדרטים לציוד. באשר ליציאה אנלוגית, בנוסף לפורמט HDCVI, שבב TX הוא גם תואם עם CVBS. שבבי טקסס תומכים 25fps/30fps/50fps/60fps @ 720pו25fps/30fps @ 1080p .

איור 1: תרשים זרימת TX

התרשים לעיל מציג את הפשטות של פתרון HDCVI עם שבב ה TX. הגודל הזעיר של השבב הופך אותו מתאים ליישום בגדלים שונים של מצלמות אבטחה. שבב RX תומך כניסות HDCVI HD ויציאות וידאו דיגיטליות – I2S – יציאת שמע, פלט אודיו ופלט מרובי שבבים, כמו גם ממשק תצורת I2C. הוא גם תומך במיפוי גמיש של ערוץ HDCVI וכניסת וידאו וערוץ דיגיטלי. כל אחד מהערוצים הללו יש פורמט משלו ואקולייזר מובנה התומכים בפרמטרים של וידאו כגון בהירות, ניגודיות, גוון, רוויה וכו'

איור 2 : תרשים זרימת RX

כפי שניתן לראות באיור 2, לשבב RX ישנו את אותו הממשק כמו שבב הספירה ב DVR האנלוגי רגיל, מה שאומר שהוא מספק אינטגרציה חלקה עם מוצרים ומערכות ההקלטה DVR קונבנציונלינים (אנלוגים). האקולייזר המובנה מאפשר ליחידת ה HDCVI DVR לקבל אותות וידאו HD מהמרחק של עד 500 מטר. שבבי טקסס תומכים 25fps/30fps/50fps/60fps @ 1080pו25fps/30fps @ 720p .

HDCVI מספק שידור HD למרחקים ארוכים

פתרון HDCVI יכול לא רק להפוך את שידורי האיכות הגבוהה – HD לחלק במהלך השידור למרחקים ארוכים, הוא גם חופשי מתקלות ה-IP ומאפשר התקנה פשוטה; זה כולל גם יכולת ללא השהיה (דיליי) עבור ביצועים בזמן אמת. ללא צורך בעיבוד ודחיסה כדי לשמור על איכות הווידאו המקורית שלו, הוא מסוגל להציג תמונות חיות באיכות טובה – בהשוואה למערכות אנלוגיות אחרות.
ל HDCVI ישנו יתרון בולט מבחינת מרחק השידור, כפי שהוא יכול לשדר למרחק של 500 מטר באמצעות כבל 75-3 למצלמות אבטחה וכולל שיעור עיוות אות נמוך.

לסיכום, HDCVI לא רק מספק פתרון טוב המציע איכות תמונה באיכות מגה פיקסל בשידור למרחקים ארוכים, אלא גם מקל על פשוטות ועלויות ההתקנה הסופיות.

שתפו ברשת

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin

עוד מאמרים טכנולוגיים

לקבלת הצעת מחיר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם
פתח צ'אט
1
אפשר לעזור?
שלום!
איך אוכל לעזור?